Mazury

Mazury Mazury to ogromna przestrzeń wielu jezior które są ze sobą połączone, dla niektórych turystów stwarzają wrażenie morza, ponieważ są tak duże. Wycieczka na Mazury to dobry pomysł dla osób lubiących ciszę oraz łono natury, tylko tutaj nie ma kafejek przy plaży ani parków rozrywki jest jedynie przyroda i my. Oprócz podziwiania krajobrazu i czystych wód możemy się pokusić o uprawianie wielu sportów wodnych, wśród nich najbardziej popularnymi są łódki, kajaki czy rowerki. przybywa tutaj też wielu miłośników żagli i skuterów. Jeśli jesteśmy początkującymi pływakami watro wybrać się na łódkami pod okiem sternika, możemy zwiedzić piękne okolice. Mazury dają wiele możliwości, ponieważ kiedy jest pogoda możemy się opalać spędzać czas w wodzie jeśli natomiast pogody nam brakuje możemy odpoczywać w domu podziwiając naturę. Mazury to na pewno raj dla ornitologów, ponieważ znajduje się tutaj bardzo wiele gatunków ptactwa, żyją na wolności i można podziwiać je na każdym kroku. Wiele osób przybywa w to malownicze miejsce tylko dla nich, ponieważ na terenie tym występuje największa różnorodność jeśli chodzi o ptactwo wodne, najczęściej na jeziorach gośćmi są kaczki, łabędzie czy perkozy. Mazury to wyjątkowe miejsce ale nie dla każdego, jeśli nie lubimy natury i ciszy powinniśmy raczej wybierać inne punkty na wycieczkę. tutaj odnajdą się wielbiciele ryb, ptaków i sportów wodnych. Mazury to naturalne środowisko które jest pod szczególną ochroną, nie ma tutaj śladu ludzkiej działalności, nawet domki letniskowe zbudowane są najczęściej z drewna dzięki czemu znakomicie wtapiają się w otoczenie.

Miasto zakochanych i modelek

Miasto zakochanych i modelek Paryż – od zawsze kojarzy się ze światowej klasy kreatorami mody i modelkami. Równie mocno też wpisał się on w kanon miasta dla zakochanych. Jest to miasto, które wciąż żyje, z pewnością w dużej mierze za sprawą mody, ale też odbywają się tam często sympozja, międzynarodowe konferencje, targi i seminaria. Pomimo tego, że jest to miasto w państwie zlokalizowane na obrzeżach Europy to jest ono centrum kontynentu. Stolica cywilizacji europejskiej właśnie tutaj się mieści, podobnie jak siedziby takich organizacji jak UNESCO czy OECD. Język francuski również zawsze zajmował bardzo wysoką pozycję na arenie międzynarodowej. Paryż jest aglomeracją, która jest na początku listy tych największych w światowym rankingu. W stolicy na 105 m2 żyje aż 2,5 mln ludności. Prestiż i poziom życia w Paryżu jest ściśle związany z dzielnica, w której się mieszka, a jest, w czym wybierać, ponieważ jest ich aż 20. Stare miasto i imponująca historia sięgająca 300 lat przed naszą erą przyciąga. Dawna osada nad Sekwaną obecnie jest „stolicą” kulturową całej Europy. A przyciągać Paryż zaczął jak dostał miano stolicy Francji. W tedy też zaczął się prawdziwy rozwój dla tego miasta. Kryzys i wojny religijne skutecznie go jednak przyhamowały aż do XIX w. W tedy to rozpoczął się prawdziwy boom. Rozwój przedsiębiorstw, gospodarczy, sztuki, kultury. Paryż w tym czasie zyskał również masę symboli, które w dużej mierze przyciągają turystów. Ruch turystyczny w tym wiecznie żywym mieście jest ogromny. Jednak Paryż posiada aż tyle zabytków, że ciężko jest jednocześnie stwierdzić, który z nich jest ten najważniejszy. Paryż istniejący ponad 2 tysiące lat przyciąga, bardzo charakterystyczna dla miasta jest Wieża Eiffla, słynna Katedra Notre Dame w stylu francuskiego gotyku, Łuk Triumfalny. Do tego miasto to posiada największy na świecie pałac, w którym mieści się największe Muzeum Sztuki. To właśnie w tym Muzeum zgromadzone są największe i najcenniejsze dzieła sztuki z całego świata. To tutaj swój dom ma słynna Mona Lisa. W tym mieście nie można się więc, nudzić, nie można również nie iść na spacer Polami Elizejskimi. Również bardzo ważny jest cmentarz zajmujący powierzchnie 50 ha, to Pere Lachaise, który jest jednocześnie największym terenem zielonym miasta. Przez stolicę przepływa również trzecia, co do wielkości rzeka we Francji, słynna Sekwana. Paryż- miasto miłości i sztuki, stolica najwybitniejszych kreatorów mody i najdroższych modelek.

Wawel

Wawel Położony w zakolu rzeki Wisła – Wawel, jest nie tylko świadkiem minionych epok, ale również wizytówką – Krakowa i jego jednym z najpiękniejszych pomników. Pomimo tego ze blisko 400 lat temu przestał być rezydencją władców Polski wciąż jest miejscem szczególnym. Dla obcokrajowców Kraków i Wawel to esencja polskości. Jest to żywy pomnik polskości i dawnej potęgi, który został wpisany na listę UNESCO. Osadnicze tereny, wapienne wzgórze to rejony, które zostały wybrane na siedzibę Piastów. Urokliwe wzniesienia Jury Krakowsko – Częstochowskiej i Wisła u podnóży zamku dodaje mu nieodpartego uroku. Jednak zanim Wisła na tym odcinku została uregulowana teraz był bagnisty i znajdowały się na nim liczne rozlewiska. Tak, więc warunki nie były zbyt sprzyjające jednak rządy Piastów w znacznym stopniu przyspieszyły rozwój. Kazimierz Odnowiciel zrobił Kraków stolicą Królestwa Polskiego. W tym czasie w większości podczas budowy budowli sakralnych i zamku stosowano elementy murarskie, które skutecznie zastąpiły stosowane do tej pory drzewo. Symbolem suwerennej władzy było wybudowanie kaplicy przypałacowej Rotundy Najświętszej Marii Panny. W XI w. Wzniesiono drugą katedrę – Hetmana. Również była to już budowla wznoszona z wykorzystaniem technik budowlanych. W tym czasie za sprawą Piastów powstała również pierwsza wieża warowna mieszkalna. Epoka Romańska była bogata w dalsze pracę na wzgórzu, za ich sprawą powstały kolejne budowlę. XIII w., Wprowadził do Krakowa styl gotycki. W tedy też Władysław Łokietki, jako pierwszy koronował się na Wawelu. Zapoczątkował tym samym tradycję koronowania w katedrze Wawelskiej. Równie spore zmiany na Wawelu były zasługą Kazimierza Wielkiego, który to zaczął rozbudowywać zamek w stylu gotyckim. Wzniesiono w tedy wierzę znaną dzisiaj pod nazwą Kurza Stopka. W XIV powstała trzecie katedra składająca się już z długiego prezbiterium z ambitem, chóru, korpusem nawy głównej i nowatorki system sklepień, który został w późniejszym czasie wdrożony w całym królestwie. W 1499 roku zamek został strawiony przez pożar, odbudowę rozpoczął Włoch Franciszek Florentczyk, który odbudowując jednocześnie zapoczątkował dzieła inspirowane Italią. Odbudowę rozpoczął Aleksander Jagiellończyk a ukończył Zygmunt Stary w 1535 roku. Cała budowla była, więc budowana przez różnych królów i mistrzów sztuki budowlanej ale posiada ona niezwykły polski charakter z włoskimi cechami.

Wycieczka do Paryża

Wycieczka do Paryża Wycieczka jest dobrym rozwiązaniem jeśli chcemy wypocząć lub coś zwiedzić. Czas jej trwania oraz trasa jaką wybierzemy uzależniona jest przede wszystkim od naszego wolnego czasu i zasobów portfela. Wiele osób decyduje się na wycieczki organizowane przez biura podróży, ponieważ wówczas o nic się nie martwimy, mamy zapewniony pobyt, hotel i atrakcje. Jeśli natomiast chcemy zaoszczędzić możemy wycieczkę zorganizować sobie sami na własną rękę. Dobrym i często odwiedzanym punktem przez turystów jest Paryż. Co roku odwiedzają go miliony ludzi, ponieważ ma do zaoferowania bardzo wiele zabytków i ciekawych miejsc. Najważniejszym punktem na trasie każdej wycieczki jest naturalnie wieża Eiffla. Miejsce to, a raczej budowla według zamierzeń miała być bramą wejściową upamiętniającą rocznicę rewolucji francuskiej, z czasem jednak zyskała taką popularność, że do dziś odwiedzają ją miliony ludzi. Wieża zbudowana jest z wielu tysięcy śrub i metali które wspólnie tworzą jedną całość. Kiedy wejdziemy na jej szczyt możemy podziwiać piękną panoramę miasta. Kolejnym punktem wycieczek jest najczęściej Sorbona. W miejscu tym znajdują się liczne akademie oraz uczelnie, co ważne mogą uczęszczać do nich tylko najbardziej zdolne osoby. Spora część kompleksów przeznaczona jest do zwiedzania turystów, reszta z kolei po dziś dzień służy jako sale wykładowe dla uczniów. Paryż nazywany jest miastem miłości, ponieważ jest to bardzo romantyczne miejsce. Wystarczy tylko udać się na rynek oraz stare miasto aby podziwiać zabytkową architekturę. Małe uliczki, kawiarenki oraz paleta barw której tutaj nie brakuje wprowadza zwiedzającego w znakomity nastrój. Będąc na wycieczce w Paryżu nie możemy pominąć tutejszej kuchni która uchodzi za bardzo zdrową i smaczną. Podstawą diety każdego francuza są lekkie przekąski, nabiał oraz owoce morza. Paryż to stosunkowo małe miasto jednak z powodu swoich licznych atrakcji najczęściej jest odwiedzane przez turystów. Tutaj każdy może znaleźć coś dla siebie, nawet najmłodsi uczestnicy wycieczki, wystarczy tylko udać się do Disneylandu. Jest to ogromny park rozrywki dla najmłodszych, miło spędzić mogą tutaj swój czas również dorośli. W Disneylandzie spotykamy się z zupełnie innym światem, bajkowym gdzie postacie z ulubionych opowiadań mogą się z nami przywitać, a my możemy podziwiać cudowne budowle i przenieść się do świata bajki. Jest to wymarzone miejsce przede wszystkim dla najmłodszych co ważne cały park jest ogromny i sięga kilku hektarów, na przestrzeni takiej na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Wycieczka do Dino parku

Wycieczka do Dino parku Dzieci, aby dobrze się rozwijały oraz pogłębiały zdobytą wiedzę potrzebują licznych bodźców. Dobrze jest aby nauka szła w parze z obserwacją i obcowaniem z naturą, wtedy młody organizm chłonie więcej i dłużej pamięta zdobytą wiedzę. Dobrym rozwiązaniem na zabawę połączoną z nauką jest wycieczka do Dino parku. Kto z nas nachciałby zobaczyć z bliska dinozaura i poznać jego zwyczaje?, z wycieczki takiej cieszą się nie tylko dzieci ale też dorośli mogą miło spędzić tu czas. Wycieczkę po Dino parku zaczynamy od odwiedzin dinozaurów roślinożernych. Każdy z dinozaurów wykonany jest z ogromnej masy betonowej i godnie odzwierciedla prawdziwy okaz, który żył dawno temu. Dodatkowo każda figura ma też swoje oznaczenie, czyli tablicę z informacjami o nazwie gada oraz tego kiedy żył i co dokładnie jadał. tablice takie są wspaniałym pomysłem, ponieważ dzieci zdobywają cenne widomości, a dorośli włączają się do zabawy poprzez czytanie i objaśnianie niektórych zawiłych treści dziecku. Park jest znakomicie usytuowany, ponieważ teren jest dość pokaźny a przy tym wygląda jak naturalne środowisku gadów, jest tutaj wiele drzew, krzewów i zbiorników wodnych. W wycieczce nie ocenione są drogowskazy które kierują turystę do dalszej części parku, tam znajdują się liczne gady mięsożerne oraz latające okazy. Co ważne każdego dinozaura dziecko może dotknąć, obejrzeć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Kiedy już obejrzymy wszystkie gady w paku czekają na nas kolejne atrakcje, park przewiduje czynny wypoczynek dla maluchów. Mogą tutaj pobawić się w piasku na dość sporym placu zabaw lub skorzystać z innych atrakcji takich jak park linowy, jazda kolejka czy wspinaczka. Po zabawie na powietrzu każdy naturalnie głodnieje i na taką ewentualność przygotowany jest park dinozaurów, na obiekcie znajdują się liczne punkty gastronomiczne oraz lodziarnie. Park dinozaurów jest wspaniałą alternatywą na wakacje, ponieważ najmilej zwiedza się go kiedy pogoda dopisuje. Miejsce to jest magiczne dla każdego turysty bez względu na jego wiek, gdyż może na żywo dotknąć figurę prehistorycznego gada i miło aktywnie spędzić czas wolny. Pomimo, że zwierzęta nie są żywe to dla dziecka jest to całkiem nowe doświadczenie, zamiast wyobrażać sobie wygląd takiego gada może go dotknąć obejrzeć. Figury są całkiem imponujące, a dla małego dziecka wręcz ogromne. Co ważne miejsce to, to wspaniałe połączenie nauki i zabawy. Znakomicie sprawdza się dla każdej grupy wiekowej dzieci, co ważne wszystko odbywa się na świeżym powietrzu co sprawia, że miejsce to zyskuje kolejne cenne atuty.