Dziecko w Tatrach

Dziecko w Tatrach Wycieczka w Tatary z dzieckiem może być ciekawym doznaniem dla nas ale przede wszystkim dla malca, w ten sposób poznaje całkiem obce mu tereny i spędza co najważniejsze milo czas wolny na powietrzu. Wybierając się w trasę z malcem nie możemy zapomnieć o stosownym ubraniu, czyli dziecko ubieramy na cebulkę. W górach temperatura oraz ciśnienie szybko ulegają zmianie dlatego też warto być przygotowanym na każda okoliczność losu. Wyprawa po szlaku trwa nawet kilka godzin dlatego też watro pomyśleć o przekąskach oraz czymś do picia. W trasie znakomicie spisują się kanapki oraz słodkie przekąski dzięki którym szybciej regenerujemy swoje siły. W samych Tatrach istnieje bardzo wiele szlaków dopasowanych dla całych rodzin, watro jednak udać się na nie jak najwcześniej rano, dzieci zazwyczaj szybko się budzą, a wychodząc skoro świt unikniemy tłumów na trasie. dodatkowym plusem będzie lepsza pogoda, ranny spacer pozwoli uniknąć uciążliwego dla dzieci gorąca. Jak widać nawet w górach dzieci mogą bardzo miło spędzać czas. Nie musimy tak mocno się obawiać wycieczki z malcem, trzeba tylko otoczenie troszkę do niego dostosować aby dobrze się bawił.

Wycieczka z małym dzieckiem

Wycieczka z małym dzieckiem Każda wycieczka wymaga od nas dobrego planowania, ponieważ tylko wtedy możemy zaliczyć ją do udanych wypraw. Planowanie jest szczególnie ważne kiedy w trasę wybieramy się z małym dzieckiem. Jeśli dokładnie wszystkiego nie przemyślimy wycieczka okaże się męczarnią, a nie formą wypoczynku. Małe dziecko jest szczególnie wymagającą osoba, ponieważ nie lubi długich godzin w aucie, szybko się nudzi i marudzi. Chcąc dobrze wypocząć zaczynamy od wybrania godziny o której ruszymy na wycieczkę. Najlepiej aby była to noc, ponieważ wówczas dziecko prześpi spokojnie całą drogę, jeśli nie ma takiej możliwości wtedy musimy zaplanować postoje aby malec wyprostował kości i odpoczął. Dziecko przewozimy naturalnie w foteliku samochodowym, tylko w takich warunkach jest ono bezpieczne, jeśli zdecydujemy się na zwykły fotel wtedy możemy liczyć na duży mandat. Kolejną kwestią podczas wycieczki z malcem jest odpowiednie spakowanie się, czyli nie chodzi tutaj bezpośrednio co tak naprawdę zabierzemy tylko o to jak je spakujemy. Musimy pamiętać ze rzeczy malca muszą być zawsze pod ręką tak by rodzic mógł w każdej chwili po nie sięgnąć. Dotyczy to ubrań, pokarmu i zabawek. Dziecko w czasie drogi szybko się nudzi dobrze jest na ten czas dać mu jakieś zabawki, muszą być one odpowiednie, czyli bezpieczne, nie mogą być to ostre przedmioty czy też twarde aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Wielu rodziców popełnia podstawowy błąd mianowicie daje dziecku to co ma aktualnie pod ręką, skutkuje to licznymi wypadkami. Jeśli dziecko jest maleńki powinniśmy zając miejsce obok niego aby w razie potrzeby pomóc mu , natomiast kiedy mamy do czynienia z dziećmi kilkuletnimi wówczas powinniśmy pamiętać o bacznej obserwacji. Zainteresowanie dzieckiem jest ważne, ponieważ mogą wystąpić u niego negatywne skutki jazdy czyli wymioty czy osłabienie dzieci różnie reagują szczególnie kiedy wyjeżdżają na wycieczkę oddalona bardzo do miejsca zamieszkania. Wycieczka z małym dzieckiem jest dość trudnym tematem jeśli chodzi o organizację całego przedsięwzięcia, ponieważ nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się wydarzy po drodze, dlatego też dobrze jest być przygotowanym na każdą ewentualność losu. Dobrze jest prze samą wycieczką przyzwyczajać malca do trasy i co jakiś czas zwiększać liczbę przejechanym metrów w ten sposób przyzwyczaimy dziecko do długiej trasy i nie będzie nią tak bardzo znużone. Organizacja jest w tym wypadku najważniejszym aspektem którego trzeba się trzymać cały czas konsekwentnie, aby wypad zaliczyć do udanych.

Wycieczka w Tatry z dzieckiem

Wycieczka w Tatry z dzieckiem Każdy kto kocha góry staje wcześniej czy później pod ważnym dylematem co zrobić z dzieckiem? jeśli jest ono niemowlakiem wtedy problem z głowy, ponieważ większość czasu przesypia w wózku, ale co zrobić z trzy latkiem który jest na tyle samodzielny, że nalega na spacer o własnych silach ?jest to trudny problem ale nie do przejścia, ponieważ wystarczy tylko dobrze przestudiować mapy tatr i wybrać na wycieczkę takie rejony którym malec podoła. Organizacja jest tutaj podstawą jeśli jej zabraknie mały człowiek szybko się zmęczy i wyprawa może szybko się skończyć lub przeciągnąć u tatry na plecach. Poza dobrym doborem trasy zwracamy również uwagę na podręczne sprzęty, czyli wózek oraz nosidło na plecy. Muszą być one solidne ale też i lekkie aby nie przeszkadzały w trasie. Na początek dobrze jest zaproponować malcowi spacer o własnych siłach, czyli do momentu aż zmęczy się na tyle żeby wejść do wózka. Na tereny górskie poleca się wózek parasolkę, ponieważ jest lekki wygodny i nie zabiera dużo miejsca. We wózku dziecko może nabrać sił, odpocząć lub nawet się zdrzemnąć. Kiedy pobyt we wózku będzie już nudzący można zaproponować kolejny spacer .W momencie gdy trasa nie pozwala już na sprzęt podręczny wtedy przenosimy się na nosidło. Zmęczonego malca pakujemy na plecy i w ten sposób może przemieszczać się z nami nawet po trudnym górzystym terenie.