Wycieczka na Mazury

Wycieczka na Mazury Coraz większym zainteresowaniem turystów cieszą się mazury. Teren ten jest dziewiczy, czyli tak naprawdę nie skarżony ludzką działalnością. W miejscu tym możemy nie tylko odpocząć na łonie natury ale uprawiać liczne sporty wodne. Wycieczkę na mazury dobrze jest rozpocząć od dobrego bagażu ,czyli pokazujemy tylko potrzebne przedmioty takie jak ubrania, kosmetyki oraz naturalnie środki na owady, ponieważ nad wodą może być ich sporo. Dobrym pojazdem na tego typu wycieczkę jest naturalnie auto, ponieważ daje nam maksimum wygody oraz komfortu. Dzięki własnemu autu możemy robić przerwy w podróży w dowolnym miejscu i spakować więcej potrzebnych rzeczy. Mazury są magicznym miejscem nic więc dziwnego, że zaliczono je do jednego z cudów natury. Tylko na tym terenie znajduje się tak ogromna liczba jezior czystych. Żyją tutaj w naturalnym środowisku liczne gatunki ryb oraz ptactwa. Jest to prawdziwy raj dla wędkowiczów, ponieważ mogą liczyć na spokojną okolicę i dobre połowy.

Wycieczka nad Kolorowe Jezioro

Wycieczka nad Kolorowe Jezioro W Polsce jest bardzo wiele miejsc wartych odwiedzenia, jednym z takich punktów są na pewno kolorowe jeziora. Jest to swego rodzaju fenomen natury, jeśli chodzi o zbiorniki wodne ponieważ kolorowe jeziora są wielką rzadkością. Jeśli chcemy spędzić miło czas i zobaczyć piękne krajobrazy powinniśmy wybrać się w rejonach Sudetów zachodnich to właśnie tutaj występuje największa liczba kolorowych jezior na całym terenie polski. Małe zbiorniki wodne można spotkać co kilka kilometrów ich powstanie wiąże się z dawnym funkcjonowaniem na tych ternach licznych odkrywkowych oraz głębinowych kopalni. W zagłębieniach pozostałych po wyrobiskach z czasem zajęła woda i tak powstały zbiorniki kolorowe w Sudetach. Co ważne kolor każdego ze zbiorników jest inny, wynika to z różnego występowania związków chemicznych to właśnie one nadają wodzie określoną barwę. i tak na terenie gór możemy spotkać jeziorko purpurowe które zachwyca swoją barwą każdego, kolor zbiornika wziął się od związków cynku, żelaza oraz siarki które tutaj występują. Kolejnym pięknym jeziorem do zwiedzania jest zbiornik żółty tutaj woda swój kolor zawdzięcza siarce oraz żelazu z kolei zielony stawek swój kolor wziął od łupków piryt nośnych.

Mazury

Mazury Mazury to ogromna przestrzeń wielu jezior które są ze sobą połączone, dla niektórych turystów stwarzają wrażenie morza, ponieważ są tak duże. Wycieczka na Mazury to dobry pomysł dla osób lubiących ciszę oraz łono natury, tylko tutaj nie ma kafejek przy plaży ani parków rozrywki jest jedynie przyroda i my. Oprócz podziwiania krajobrazu i czystych wód możemy się pokusić o uprawianie wielu sportów wodnych, wśród nich najbardziej popularnymi są łódki, kajaki czy rowerki. przybywa tutaj też wielu miłośników żagli i skuterów. Jeśli jesteśmy początkującymi pływakami watro wybrać się na łódkami pod okiem sternika, możemy zwiedzić piękne okolice. Mazury dają wiele możliwości, ponieważ kiedy jest pogoda możemy się opalać spędzać czas w wodzie jeśli natomiast pogody nam brakuje możemy odpoczywać w domu podziwiając naturę. Mazury to na pewno raj dla ornitologów, ponieważ znajduje się tutaj bardzo wiele gatunków ptactwa, żyją na wolności i można podziwiać je na każdym kroku. Wiele osób przybywa w to malownicze miejsce tylko dla nich, ponieważ na terenie tym występuje największa różnorodność jeśli chodzi o ptactwo wodne, najczęściej na jeziorach gośćmi są kaczki, łabędzie czy perkozy. Mazury to wyjątkowe miejsce ale nie dla każdego, jeśli nie lubimy natury i ciszy powinniśmy raczej wybierać inne punkty na wycieczkę. tutaj odnajdą się wielbiciele ryb, ptaków i sportów wodnych. Mazury to naturalne środowisko które jest pod szczególną ochroną, nie ma tutaj śladu ludzkiej działalności, nawet domki letniskowe zbudowane są najczęściej z drewna dzięki czemu znakomicie wtapiają się w otoczenie.