Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie Gran Canaria to zdecydowanie najsłynniejsza wyspa z archipelagu Kanarów. Jest to jednocześnie jedna z najbardziej atrakcyjnych wysp dla ruchu turystycznego od kilku lat dla Polaków. Od dziesiątek lat nie schodzi poniżej pierwszych miejsc dla reszty świata. Jeżeli zdecydujemy się na takie wakacje to dostaniemy się tam w zaledwie 5 godzin lotem z Warszawy do Las Palmas. W trakcie lotu należy sobie odjąć 1 godzinę, aby mieć ustawiony czas lokalny, a przed lotem należy zabezpieczyć się w walutę euro, choć kantory znajdziemy również na miejscu. Z racji tej, że wyspa jest bogata w mikroklimaty i bardzo urozmaicona pod względem krajobrazu nazywana jest małym kontynentem. Rozwinięta infrastruktura gwarantuje nam bardzo urozmaicone wakacje. Dla tych, co chcą wypocząć są cudowne plaże ze złotym piaskiem i turkusową wodą, dla tych, którzy kochają sporty wodne proszę bardzo, są nieograniczone możliwości na ich uprawianie, ktoś, kto lubi zwiedzać będzie miał tutaj, co robić przez cały urlop a osoba uwielbiająca imprezować ma liczne kluby do wyboru. Przedsiębiorcy i organizatorzy nie zapominają również o najmłodszych uczestnikach wycieczek, dlatego na Gran Canaria zlokalizowanych jest mnóstwo hotelowych mini klubów i parków rozrywki. Na wyspie panuje bardzo przyjazny klimat a temperatura nie spada poniżej 20’C. Bogata oferta turystyczna połączona z klimatem gwarantuje nam możliwość wygrzewania się na plażach przez pełny rok. Będąc na miejscu warto wybrać się na Jeep Camel Safari. Jest to wyprawa po bezdrożach jeepami. Dla turystów uwielbiających ruch i kontakt z wodą doskonale sprawdzi się rejs katamaranem. Odbywa się on wzdłuż południowo- zachodniego wybrzeża. Nie tylko z katamaranu możemy podziwiać piękne widoki, ale także możemy wpłynąć do jaskiń i nurkować. Jeżeli dobrze czujemy się na rejsach i kochamy zwierzęta idealne są również oferty rejsów na otwarte wody statkiem z częściowo szklanym dnem. Taka obserwacja delfinów da nam niezapomniane przeżycia. Bez najmniejszego problemu możemy wziąć udział w kursie nurkowania, jeżeli już umiemy to możemy po prostu wypływać na nurkowanie. Oferty są tak liczne i tak dostosowane, że warto tym się zainteresować. Zwiedzać możemy najstarszą dzielnicę Las Palmas z katedrą św. Anny, muzeum Kolumba. Jest to typowo wakacyjne miejsce gdzie coś dla siebie znajdzie każdy. Duży wybór kurortów w centrum jak i na obrzeżach gwarantuje nam to w stu procentach.

Wycieczka do Hiszpanii

Wycieczka do Hiszpanii Hiszpania jest typowym miejscem turystycznym, co roku odwiedzają ją miliony turystów, nic więc dziwnego, że turystyka jest tutejszą najpopularniejszą gałęzią przemysłu. Na każdym kroku można spotkać liczne sklepy, puby czy dyskoteki. Hiszpania jest dobrą opcją dla osób lubiących ciepło i czystą wodę. Ze względu na swoje położenie, miejsce to może oczarować nas licznymi zatokami, plażami czy kąpieliskami wodnymi. Woda w Hiszpanii jest bardzo czysta i przypomina kolorem lazur, mieszkańcy bardzo dbają o jej czystość, ponieważ co roku korzystają z niej miliony turystów poza tym jest to miejsce połowu wielu cennych gatunków ryb i skorupiaków. Wycieczkę do Hiszpanii zaczynamy od dokładanego spakowania plecaka. Tereny Hiszpanii są ciepłe ale nieraz możemy spotkać tutaj deszcz, do torby pakujemy parasol i letnie ubrania. tutaj nawet zimowa porą temperatura nie spada poniżej dwudziestu stopni. Podróż warto jest zorganizować wcześniej czyli zabukować bilety, ten sposób podróżowania jest wygodny i niezbyt drogi, w kilka godzin możemy dostać się w wymarzone miejsce .Jeśli już jesteśmy w tym pięknym kraju wycieczkę warto jest rozpocząć do stolicy Hiszpanii czyli Barcelony. W mieście tym widać rozwój przemysłu, liczne sklepy oraz zabytki. To właśnie tutaj dobywają się słynne korridy oraz biegi z bykami w których uczestniczyć może każdy. Jest to dość brutalny sport a mimo to co roku chętnych do udziału w biegu nie brakuje. Jeśli natomiast wolimy bierny wypoczynek wówczas najlepszym miejscem okażą się liczne plażę. Co warte uwagi wszystkie tereny są chronione oraz pilnowane przez grupę ratowników która czuwa nad bezpieczeństwem osób wypoczywających. Hiszpania jest ogromnym terenem gdzie na każdym kroku można spotkać liczne atrakcje. Wycieczkę po tym malowniczym miejscu możemy rozpoznać od jazdy autem lub wypożyczeniu roweru w ten sposób dostaniemy się nawet w najbardziej trudne miejsca. Gratką dla turystów będą na pewno liczne zabytki, pozostałości po starych kościołach oraz budowlach tylko w tym miejscu znajduje się tak wiele miejsc godnych uwagi które zachowały się prawie w całości. Oprócz pięknych miejsc na uwagę zasługują również mieszkańcy, którzy są bardzo serdeczni i otwarci. w Hiszpanii panuje całkiem inna kultura ludzie są bezpośredni i otwarci, życie towarzyskie rozpoczyna się popołudniu ponieważ wtedy temperatura spada i trwa przez całą noc. Co ważne uczestniczą w nim nie tylko dorośli ale też i często dzieci. Hiszpania jest bardzo ciekawym miejscem na wycieczkę które na pewno nie zawiedzie nawet wytrwanego turystę.

Fuerteventura

Fuerteventura Ocean Atlantycki ma wiele w zanadrzu. Fuerteventura, to wyspa zlokalizowana na Oceanie Atlantyckim licząca sobie 22 miliony lat! Tak to jest najstarsza wyspa, która jest też najdłuższą wyspą, bo ma linię brzegową długą na 340km. Ta druga, co do wielkości wyspa przynależy do archipelagu Kanaryjskiego. Z racji położenia przez cały rok utrzymuje się tutaj temperatura raczej stała na poziomie 22 stopni Celsjusza. Z racji tej, że do Afryki jest niewielka odległość, bo tylko 115km to piasek na wyspie nawiewany jest wprost z Sahary. Dlatego jego cudownie biały kolor i delikatność. Fenomenalne zjawisko tworzą falę atlantyckie opływające wyspę, które w połączeniu z nią przybierają wszystkie odcienie turkusu. To wręcz fantastyczne miejsce na wakacje z niezapomnianymi pejzażami. Zróżnicowanie czyni Wyspy Kanaryjskie atrakcyjniejsze. A to za sprawą pasm górskich biegnących w środkowej części wyspy, część zachodnia to majestatyczne klify, część wschodnia to cudowne plaże. W tej właśnie części wyspy zlokalizowane są najlepsze hotele i centra handlowe. Tutaj praktycznie głównie skupia się ruch turystyczny. Jest to nie tylko idealne miejsce na wypoczynek, ale z racji zmieniających się i sprzyjających wiatrów jest to również mekka dla windsurfingu. To właśnie tutaj odbywają się światowe mistrzostwa w windsurfingu na wszystkich stopniach zaawansowania. Swoją lokalizację ma tutaj również znana szkoła kit surfingu i windsurfingu o nazwie Rene Egli. Z kolei na południu znajdziemy kurort Morro Jable, Jest on wkomponowany w dawną wioskę rybacką i port. Posiada on cudowną wręcz 4 kilometrową plażę, która rozdzielona jest latarnią. Ma to też i inną zaletę, ponieważ po jednej stronie znajduje się tradycyjna plaża a po drugiej stronie latarni plaża dla naturystów. Wzdłuż plaży biegnie piękna promenada, na której znajdziemy liczne bary, restauracje, kluby, sklepy. Smakosze również znajdą tutaj coś dla siebie, sery kozie na 100 smaków, likiery na bazie miodu palmowego, kosmetyki naturalnie wyrabiane to tylko część produktów, które możemy odnaleźć w tutejszych sklepach i butikach. Będąc na miejscu nie możemy nie zwiedzić pierwszej stolicy wyspy a jest nią Betancuria. Iść na prezentację wyrobów aloesowych, czy degustację kozich serów, z których wyspa wręcz słynie. Bardzo popularne również są rejsy łodzią podwodną, którą można zejść na ponad 20metrów i podziwiać rafę koralową. Można zwiedzić najmniejszą latarnię Europy w osadzie Punta de Jandia.

Majorka

Majorka O tej wyspie spokoju pisał już Chopin „Niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie”. Majorka, wyspa, która jeszcze do niedawna była spokojną, senną i majestatyczną wyspą na Morzu Śródziemnym. Położona z dala od turystyki masowej obecnie przyciąga miliony turystów w przeciągu całego roku. Przyciąga krystalicznie czyste morze i urokliwe zatoki, do tego gościnność i otwartość mieszkańców są najlepszym zaproszeniem dla każdego turysty. Majorka jest największą wyspą zlokalizowaną w archipelagu hiszpańskim o nazwie Baleary. Dzięki lokalizacji w strefie klimatycznej cechującej się łagodnością i ciepłem śródziemnomorskich klimatów jest to doskonałe miejsce na wypoczynek. W okresie letnim temperatura zazwyczaj przekracza 30’C w dzień. Dlatego krajobraz zachwyca, ponieważ cała wyspa jest połączeniem bujnie rosnących drzew cytryn i pomarańczy, daje to wielobarwny krajobraz, zwłaszcza, że mnóstwo tam gajów oliwnych, które są wiecznie zielone bez względu na porę roku. Taka bujna roślinność pozwala nam cofnąć się do starożytnych czasów gdzie na wyspę przybywali pierwsi Grecy. Do tak skomponowanej bujnej roślinności dochodzi pasmo górskie Sierra de Tramontana zlokalizowane na zachodnim wybrzeżu. To właśnie tam wśród zboczy schowana jest średniowieczna wioska Valldemosa, w której to właśnie przebywał Fryderyk Chopin. Wyspa jest wielokulturowa, podobnie jak to miasteczko. Dlatego przyciąga jak magnes wszystkich turystów, którzy chcą wypocząć a jednocześnie dobrze się bawić. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnik życia nocnego, ponieważ pomoże mu w tym mnogość restauracji, klubów i dyskotek. Miłośnicy gór również, ponieważ na północnym krańcu wyspy znajduje się najdalej wysunięty półwysep, na którym piętrzą się dzikie góry schodząc bezpośrednio do morza. To właśnie tam znajdują się praktycznie pionowe klify, przylądek Cap de Fermentor z latarnią morską. To część wyspy gdzie z całą pewnością dominuje silna potęga natury. Przesuwając się od północy w stronę wschodnią poznamy z kolei kameralne miejscowości takie jak Can Picafort idealna jest na rodzinne wakacje. Wyspa zwana Majorką, to 41 plaż, doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna, miejsce dla pasjonatów wodnych sportów. Nurkowanie, kit surfing, windsurfing jest również możliwe dzięki małym zatoczką i przejrzystej krystalicznie wodzie. Na wyspie mówi się po hiszpańsku, ale też doskonale można porozumieć się po angielsku, obowiązuje waluta Euro a na miejscu możemy być w niespełna 3 godziny lotu.

Budapeszt

Budapeszt Węgry mają jedną z najpiękniejszych stolic Europy – Budapeszt. To magiczne miasto leżące nad rzeką Dunaj podzielone jest przez nią na dwie części: prawobrzeżną i lewobrzeżną. Na prawobrzeżnej znajdujemy pagórkowatą Budę a na lewobrzeżnej części nizinny Peszt. Budapeszt może poszczyć się swoją historią, która rozpoczyna się już w czasach epoki kamienia łupanego. Polak i Węgier dwa bratanki, może, dlatego właśnie na Węgrzech mnóstwo jest polskich akcentów. Możemy zobaczyć w stolicy pomnik obrońców Przemyśla. Pomnik Józefa Bema, który był Polakiem, lecz zginał walcząc za ukochane Węgry. Jednak Budapeszt jest miastem, które warto zwiedzić, ponieważ bardzo ładnie się rozwija, miało ono metro zaraz po metrze londyńskim już w 1896 roku, które obecnie należy do Światowego dziedzictwa Kultury. Jedną z najbardziej reprezentatywnych budowli jest Zamek Królewski. Już czasów średniowiecza sięga historia tego pałacu. Pałac Badeńskiego podobnie jak cała stolica został bardzo mocno zniszczony podczas II wojny światowej. We wnętrzu zamku znajduje się najsłynniejsze muzeum w stolicy. Kolejnym bardzo charakterystycznym miejscem jest Most łańcuchowy z 1849 roku. Monstrualny most majestatycznie zwisa nad Dunajem, jego długość to 380 m a szerokość prawie 15 metrów. Ten most był również pierwszym stałym połączeniem pomiędzy Budą i Peszu. Cudowny jest również Kościół Macieja zwany potocznie a oficjalnie Kościół Przenajświętszej Marii Panny jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych kościołów na Węgrzech. XIII wieczny kościół z XIX wiecznymi freskami robią ogromne wrażenie na zwiedzających. W Budapeszcie znajduje się też wielka synagoga będąca drugą, co do wielkości na świecie a pierwsza na tym miejscu mieści się w Nowym Yorku. Budapeszt słynie również z Tokaya, papryczek ostrych, gulaszu węgierskiego i ostrego salami. Węgry przyciągają nie tylko zabytkami i pięknymi terenami, ale też kuchnią. Budapeszt posiada jeszcze imponujący parlament, który rozciąga się wzdłuż Dunaju na 269 metrów. Te budynek wyróżnia się na tle innych, setki podpór i 88 władców węgierskich oraz wielka kopuła, od której rozchodzą się dwa skrzydła lewe i prawe. Ten kolos był stawiany przez 17 lat a jego ukończenie jest datowane na rok 1897.Parlament węgierski można również zwiedzić, wewnątrz, lecz wycieczki wprowadzane są tylko dwa razy dziennie. Tak, więc parlament i wzgórze zamkowe dostarczy nam niezapomnianych przeżyć związanych z Budapesztem, stolicą Węgier.